Mutfak Tasarımı

Mutfak tasarlanırken evrensel antropometri ölçüleri kullanılır. Antropometri; uzun ya da kısa kilolu ya da zayıf denmeden min. ve max. mesafelerin belirlenmesi ve standartlaştırılmasıdır. Ancak kullanıcıya özel mutfak yapan firmalar da var. Seçim hakkınız zevkinize ve tercihinize göre sonsuz fiyata göre ise sınırlı olacaktır.

LineaDecor Mutfak Tasarımı

Adı duyulmuş mutfak markaları bazı standart ölçüler belirler ve fabrikalaştıkları için seri üretim yaparlar. Bu firmalara giderseniz size birebir tercihinize göre evinizin modelini yapacak kişi tarafından yerleşimi sağlanacaktır. Bu yerleşimi eğitimini almış insanlar yapıyor. Bu sayede usta ile muhatap olmanıza gerek kalmıyor ve ustalarda işlerini daha hızlı ilerletebiliyor.

LineaDecor Mutfak Tasarımı

Dolapların genişlikleri değiştirilmek istenseydi çok fazla seçenek ihtimali ortaya çıkardı. Ancak bugüne kadar tabak ve bardak boyutlarına göre bir çok şeyin standartı var ve gün geçtik çede tasarımcılar tarafından yenilikler artmaya devam ediyor. Amortisörler ve artan teknoloji dolapların kullanımını üst seviye estetik bir hale getirdi. Hep en kolay ve en rahat olan istendi.

Biz her şeye perspektif açı ile bakarız. Günümüzde çokça duyulan model programları bu gördüklerimizin birebir görüntüsünü bize sunmaya çalışır. Haklı olarak bir çok müşteri ister ki inşaat aşamasına geçmeden ortaya ne çıkacağına karar vermeliyiz. Hiç kimse uzun süren deneme yanılmalara zaman ve para harcamak istemez.

AutoCAD programı tercihen çoğunlukla 2 boyutlu çizimler için kullanılır. Çok kapsamlı bir programdır. Tasarım ve Mimarı alanda okuyan ya da çalışan herkes kullanır. Bu ortak çizgi dil sayesinde tasarımcı-müşteri-usta ortak fikirde buluşur ve müşterinin istekleri tasarımcı aracılığıyla yapım aşamasına taşınır.

Can Kuskon Mutfak Eğitim Seti

https://kuskon.com/3d-max-vray-egitim-seti/

 

Bu renderı 3Ds Max isimli programda oluşturdum. Modeli satın aldım. Render; kullandığımız programda yerleştirdiğimiz kamera ile çekilen fotoğrafın oluşturduğumuz modeli piksel piksel taraması sonucunda ortaya çıkardığı görüntünün ismidir. Bu resim demiyoruz da render diyoruz çünkü gerçek değil bir model ürünüdür.

İstendiği takdirde bu modele her türlü müdahale edilebilir ve görsel üzerinde sonuçları izlenebilir.

 

 

Yazan : Sümeyye Tuğçe ASAN

  
219 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın